rozwój dziecka 7 8 9 miesiąc

 

Zanim przejdziesz do czytania! Przestań panikować i wrzucać swoje dziecko w ramy czasowe. To nie jest żaden wyznacznik. Jest to zupełnie poglądowe i dla tego poglądu zostało stworzone. Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualny dla niego tempie. Dzieci nie trzeba uczyć aktywności ruchowych (np. siadanie, pełzanie, chodzenie), bo mają to zaprogramowane. Tak zaprogramowane. Genetycznie w dodatku 

Pamiętaj też, że jeśli coś niepokoi Ciebie w rozwoju Twojego dziecka to udaj się do specjalisty! Nie szukaj rad na grupach i forach dla mam. Większa część z nich nie ma medycznej wiedzy w tym temacie. Intuicja Matki to święta rzecz i ja w nią wierzę. Mimo, że matką nie jestem.  Jeszcze 🙂


#hejhoorozwoju

Zatem jeśli mamy już ustalone pewne sprawy przejdźmy do rozwoju ruchowego dziecka!

7.MIESIĄC ŻYCIA

  1. Spodziewamy się, ze 7 miesięczne dziecko jest dość aktywnym szkrabem i rzadko spędza czas leżąc na plecach lub brzuchu. Zwykle kombinuje i uczy się nowych aktywności będąc w ciągłym ruchu.
  2. Pojawiają się pivoty, czyli nic innego jak przemieszczanie się wokół własnej osi lub niektórzy nazywają to obrotami wokół osi pępka.
  3. W tym okresie dzieci podciągają się do siadu. Na pewno spotkałaś się z tym, że spędzając czas z dzieckiem próbuje on chwycić za Twoje palce i siąść. Często dzieci chwytają pałąk w wózku, obrus na stole.
  4. Pojawia się pozycja niedźwiadka lub „psa z głową w dole” jeśli posłużymy się pojęciami z jogi, które dużo osób kojarzy. Spora część dzieci, próbuje stawać na głowie szukając dodatkowej stabilizacji dla swojego ciała
  5. Maluchy wykonują pierwsze próby pełzania do przodu. ?

8.MIESIĄC ŻYCIA

  1. Doskonalenia pozycji niedźwiadka, o której wspominałam ostatnio. Z jogi to będzie pies z głową w dole ? Z pozycji tej dziecko może przejść do czworaków (jeśli bardziej pcha w podłoże rączkami) lub położyć się na brzuchu, jeśli pcha mocniej nogami.
  2. Tak, może pojawić się pozycja czworacza i balans w tej pozycji w przód, w tył oraz raczkowanie i czworakowanie. Znacie różnicę między czworakowaniem i raczkowaniem oraz od czego ona zależy? Może to pomysł na wpis? Hmm? ?
  3. Pozycja czworacza to również pozycja wyjściowa do siadu oraz do klęku na piętach, ale to już trudniejsza aktywność, na którą przyjdzie jeszcze czas.

9.MIESIĄC ŻYCIA

  1. Znów ten niedźwiadek! Na pewno nie jesteście zaskoczeni! Widzieliście chodzące dzieciaki w pozycji niedźwiadka? No, prawie wszystkie ogarniają tę aktywność. Właśnie mniej więcej w tym okresie spodziewamy się chodzącego niedźwiadka!
  2. Wstawanie z klęku obunóż. Tak, obunóż. Zwykle wstają zapierając się na grzbietach stóp i hops w górę. To zwykle kole w oczy rodziców. Niepotrzebnie, bo powinno niebawem samoistnie zostać zamienione na wstawanie z klęku jednonóż.
  3. Zabawy w klęku prostym, na obu kolanach.
  4. Próby chodzenia bokiem krokiem odstawno-dostawnym wzdłuż mebli, ścian i czego popadnie.

Jak Wasze szkraby?


Nie chcesz przegapić nowych artykułów na blogu? Kliknij TUTAJ i sprawdź szczegóły. Dzięki temu będziesz na bieżąco z każdą nową treścią na blogu.

Pamiętaj, że dostępne artykuły mają charakter informacyjny. Ze swoimi wątpliwościami udaj się do odpowiedniego specjalisty. Jeśli chcesz zadać mi pytanie kliknij w przycisk poniżej.