Prezent dla niemowlaka – jak wybrać mądrze?

prezent dla niemowlaka

Święta tuż tuż. Jeśli masz malutkie dziecko to pewnie dostajesz coraz więcej pytań – co kupić na święta? Pomysł na prezent dla niemowlaka nie jest taki oczywisty jakby się wydawało. Podsyłam Ci propozycje prezentów świątecznych dla niemowlaka, ale w sumie nie tylko świątecznych. To będzie też cudowny zbiór zabawek/pomocy, które mogą podarować dziecku goście przychodzący w odwiedziny. No bo zawsze „nie wiadomo co kupić”. A jeśli już coś podarować i nie ma być to paczka pieluch to może właśnie coś, co będzie wspierać rozwój dziecka ciut bardziej niż typowy grajek z popularnego sklepu na S….?

 

Dziecko od 0 do 3 miesiąca życia

Nie ma co ukrywać, że w tym okresie najbardziej sprawdzają się bodźce ożywione, więc rodzic i relacja z rodzicem będą tu kluczowe. Przynajmniej na początku. A co później?

 • Stojak na mobile/baby gym

Bardzo spodobało mi się rozwiązanie od LittleDot, gdzie stojak rośnie niejako razem z dzieckiem. Mamy opcję przedłużenia go, a później wykorzystania jako namiot/baza dla dziecka starszego czy wieszak na ubranka. Znajdziesz go TUTAJ.

 • Mobile

Mobili na rynku jest całe zatrzęsienie. Co więcej jeśli lubisz robótki ręczne to wiele z nich możesz wykonać samodzielnie. W Internecie dostępnych jest wiele darmowych szablonów. Jeśli jesteś miłośnikiem DIY to śmiało. Natomiast jeśli wolisz mieć gotowca i nie przejmować się gdzie kupisz błyszczący papier to tutaj zostawiam Ci kilka propozycji:

prezent dla niemowlaka

 

 1. Jesienne Liście
 2. Kolorowe Kule
 3. Sześciany
 4. Kontrastowy Deszczyk
 5. Jaskółki

 

 • Mata

Mata jest dla mnie punktem obowiązkowym w wyprawce każdego dziecka. Nie jestem zwolennikiem mat edukacyjnych, które z edukacją niewiele mają wspólnego. Dodatkowo też w moim odczuciu stymulują układ nerwowy dziecka zbyt bardzo i jednak warto postawić na coś bardziej stonowanego oraz bezpieczniejszego. W naszej wyprawce znajdzie się mata korkowa od Corkamor. Jest w 100% naturalna, bo wykonana z korka naturalnego oraz kauczuku. Warte uwagi są również maty od SkipHop oraz od CuteShop.

Twarda mata będzie stanowiła świetne podłoże do rozwoju. Jeśli obawiasz się kłaść tak małe dziecko na twardym podłożu to połóż na matę coś, co będzie w Twoim odczuciu bardziej komfortowe dla dziecka, ale nie przeszkadzało mu w zabawie (np. ślizgało). Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego twarde podłoże jest lepsze dla rozwoju dziecka to zapraszam Ciebie na TEN wpis.

 

 • Książeczki kontrastowe

Pokażcie mi niemowlaka, który nie miał książeczek czy kart kontrastowych? No chyba wszyscy mają. Zdecyduj czy wolisz w postaci tekturowej książeczki np. TAKIEJ czy może na kółeczku TAKIE czy w postaci oddzielnych kart, które wykorzystasz tak jak chcesz.

 

Dziecko od 3 do 6 miesiąca życia

Dobrym wyborem będą tutaj:

 • Gryzaki

prezent dla niemowlaka

 1. Drewniany pierścień
 2. Mulinek
 3. Gryzaki geometryczne zwierzątka
 4. Gryzak grzybek
 5. Gryzak Grabber

 

 • Piłki duże i mniejsze oraz miękkie książeczki

prezent dla niemowlaka

 

 1. Piłka z dzwoneczkiem
 2. Piłki sensoryczne.
 3. Książeczka TinyLove
 4. Done by Deer Sea

 

 • Grzechotki

 

 1. Effik
 2. Jajo
 3. Grzechotka z pierścieniami
 4. Rybka z brzuszkiem

 

 • Inne warte uwagi 🙂 

prezent dla niemowlaka

 

 1. Bąk
 2. Dyski rotacyjne
 3. Kulki do chwytania
 4. Szeleścik
 5. Materac/mata wodna

 

Dziecko od 6 do 9 miesiąca życia

To maluch bardziej mobilny, który większość czasu spędza na brzuszku. Warto pomyśleć tu o:

prezent dla niemowlaka

 1. Autka
 2. Deszczownica
 3. Jajko na podstawce
 4. Pastelowa elastyczna bryła 
 5. Przyssawki
 6. Klocki 

 

Dziecko od 9 do 12 miesiąca życia

Dla dzieci siedzących, czworakujących i takich przed którymi pierwsze kroki 🙂

prezenty dla niemowlaka

 

 1. Pudełko z kulką
 2. Cylindry do chwytu dłonią
 3. Wybijanka
 4. Wieża kule
 5. Bąbelki 

 

Mam nadzieje, że po lekturze tego wpisu nie będziesz mieć wątpliwości co kupić. Paczka pieluch zawsze się przyda, ale prezent dla niemowlaka, który będzie fajnie wpływał na jego rozwój również jest na wagę złota.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *